Üye Girişi

Bir hesabınızmı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi 'ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Büyük Küba Turu THY ile 7 Gece Varadero, Trinidad Ve Havana Şehir Turları Dahil (T0047)

Büyük Küba Turu THY ile 7 Gece Varadero, Trinidad Ve Havana Şehir Turları Dahil (T0047)

7 Gece 9 Gün 3* & 4* Oteller ve Trinidad’da Casa Konaklaması
Tur Tipi
Ulaşım
Uçak
Kalkış Şehri İstanbul
Fiyat Hesapla / Rezervasyon

Tur Süresi

7 Gece 9 Gün

1.799,00 USD
'den itibaren

Konaklama

3* & 4* Oteller ve Trinidad’da Casa Konaklaması

Ulaşım

Uçak

Gezilecek Yerler

HAVANA – VARADERO - TRİNİDAD

Tur Hakkında

VARADERO’DA 4* OTELDE ALKOLLÜ HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA!

Büyük Küba Turu THY ile 7 Gece Varadero, Trinidad Ve Havana Şehir Turları Dahil (T0047)

Uçuş Bilgileri :

11-18 MAYIS ISTHAVIST TK183 11.05.2024 02:00 07:30 TK183 18.05.2024 08:55 08:45+1

17-24 HAZİRAN ISTHAVIST TK183 17.06.2024 02:00 07:30 TK183 24.06.2024 08:55 08:45+1
06-13 TEMMUZ ISTHAVIST TK183 06.07.2024 02:00 07:30 TK183 13.07.2024 08:55 08:45+1
28 EYLÜL-05 EKİM ISTHAVIST TK183 28.09.2024 02:00 07:30 TK183 05.10.2024 08:55 08:45+1
02-09 ARALIK ISTHAVIST TK183 02.12.2024 02:00 07:30 TK183 09.12.2024 08:55 08:45+1

Konaklama Bilgileri:

Havana 3* Hotel Vedado Saint John's vb.

Trinidad Casa Konaklaması

Varadero 4* Hotel Playa Caleta Varadero (Alkollü Herşey Dâhil Konaklama) vb.

“Karayipler’in incisi” olarak anılan Küba; farklı kültürü, egzotik doğası ve şarkılara konu olmuş tarihi ile en çok gidilmek istenen ülkelerin başında geliyor. Komünizmin son kalesi olarak ayakta duruyor olmasının da bunda etkisi büyük. Bir yanda Fidel Castro ve Che Guevara’ya bağlılık yeminlerini ederek güne başlayan çocuklar, diğer tarafta Karayipler’in turkuaz sahilleri... Küba seyahatinde gerek kültürel gerek görsel zenginliklerin ardı arkası kesilmiyor.Mümkün mertebe özüne sadık kalan ama günümüz dünyasına da ayak uydurmaktan geri durmayan Küba’nın başkenti Havana, adanın en çok turist çeken bölgesi. Puslu tarihinin ağırlığına kafa tutarcasına müzik ve dansla beslenen ve hala sokaklarında devrim ruhunu hissettiren başkentten başka Küba’da görülmeyi hak eden daha birçok yer var. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde kendine yer bulan devasa tütün tarlalarıyla Vinales, uzun kumsalları ve kahve üreticileriyle nam salmış Trinidad, Fidel Castro’nun 1959 yılında devrimi ilan ettiği şehir olan Santiago de Cuba, bölgenin deniz ve güneş tatilinde en popüler destinasyonu Varadero, Che’nin şehri olarak bilinen Santa Clara bunlardan bazıları.

Sıcakkanlı ve misafirperver insanlarıyla ünlü Küba’yı görmek ve birbirinden farklı bölgelerini keşfetmek istiyorsanız, hemen şimdi TatilYıldızı'nın ayrıcalıklı imkanlarından faydalanarak tatilinizi şekillendirebilirsiniz.

Tur Programı Tümünü Göster

1. Gün İSTANBUL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 23:00’da buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

  

2. Gün İSTANBUL – HAVANA – VARADERO

Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:00’da Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 07:30’da varış. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte Varadero’ya hareket ediyoruz. Varadero’ya varış ve kısa bir panoramik şehir turu sonrasında konaklama yapacağımız otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. Kalan vaktinizi dilerseniz Varadero’nun eşsiz plajlarında değerlendirebilirsiniz. Alkollü Herşey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

  

3. Gün VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu (160 USD)’na katılabilirler. Otobüsümüz ile marinaya doğru hareket ediyoruz. Katamaran ile hareket ederek deniz ve güneşin tadını, beyaz kumların üzerinde ve palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartacağınız Cayo Blanco Adası’na varıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan açık büfede alıyoruz ve gün boyunca ücretsiz içecekler ile serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi ardından otele dönüş. Alkollü Herşey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu (160 USD)

  

4. Gün VARADERO – TRİNİDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, geçmiş dönemlerde şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi Trinidad şehrine varışın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda; şehrin taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara’nın tadına bakma imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.

  

5. Gün TRİNİDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Clara & Cienfuegos Turu (95 USD)’na katılabillirler. Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz.  Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Oteli’nde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğimiz Santa Clara gezisinden sonra Cienfuegos şehrine doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehirde yapacağımız turda Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Turumuzun bitimiyle birlikte serbest zaman veriyoruz. Ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.

Santa Clara & Cienfuegos Turu (95 USD)

  

6. Gün TRİNİDAD – HAVANA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Havana’ya varış ve panoramik Havana şehir turu. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği &​ San Jose El Sanatları Pazarı Turu (65 USD) [1 içecek dâhil] ‘ne katılabilirler. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra San Jose El Sanatları Pazarında; alt katta Küba'lı zanaat ustalarının yaptıkları el işçiliği hediyelik eşyalardan, turistik hediyelik eşyalara kadar geniş bir yelpazede ürün bulabileceksiniz. Ayrıca pazarın 2. katında; Kübalı ressamların yaptıkları yağlı boya tablolarının ve sanat eserlerinin sergilendiği bir alandır. Burada sanatçıların kendileriden direkt satın alabileceğiniz tablolar ve sanat eserlerine ulaşabilirsiniz. Turumuzun ardında otele transfer oluyoruz. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cabaret Parisien Show (95 USD)’a katılabilirler. Nacional Hotel de Cuba'nın içinde bulunan Cabaret Parisien'in girişi otelin girişinin solunda ve ayrıdır. Küba'da izleyebileceğiniz en güzel 3 gösteriden birisi olup, sadece içecek alarak gösteriyi izleyebilirsiniz. Gösteri akşam 22:00 gibi başlayıp 23:30 civarı sona ermektedir. Gösteri bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği &​ San Jose El Sanatları Pazarı Turu (65 USD) [1 içecek dâhil]

Cabaret Parisien Show (95 USD)

  

7. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu (135 USD)’na katılabilirler. Gezimize1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini panaromik olarak gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi (85 USD) [1 içecek dâhil]’ne katılabilirler. Küba ile özdeşleşmiş “Buena Vista Social Club” şov eşliğinde El Guarijito Restoran’da alıyoruz. Orijinal Buena Vista Social Club, 1940'larda müziyenlerin bir araya gelmek ve çalmak için gittikleri popüler bir mekan olarak danslar ve müzik etkinlikleri düzenledi. 1990'larda, kulüp kapandıktan yaklaşık 50 yıl sonra, popülaritesinin yükseldiği sırada kulüpte çalan emektarlardan bazılarının da bulunduğu geleneksel Kübalı müzisyenlerle birlikte unutulmaz bir Küba gecesi yaşayacağız. Akşam yemeğimizi de aldıktan sonra keyifli akşamımızın sonunda otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi (85 USD) [1 içecek dâhil] 

Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu (135 USD)    

  

8. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu (130 USD)’na katılabilirler otobüsümüz ile Havana’ya 160km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba purolarının yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tropicana Show Gecesi (150 USD)’ne katılabilirler. Küba müzik ve dansları ile keyifli vakit geçireceğiniz görsel bir şölen izleme imkânı bulacaksınız. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.  

Tropicana Show Gecesi (150 USD)

Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu (130 USD)

  

9. Gün HAVANA – İSTANBUL

Sabahın erken saatlerinde otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyor ve ardından Havana Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:55’de İstanbul’a hareket.

10. Gün İSTANBUL

Yerel saat ile 08:45’de varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Havana (HAV) – İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Trinidad’da Casa evlerinde 2 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 • Havana’da 3* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 • Varadero’da 4* otellerde 2 gece Alkollü Herşey Dahil konaklamalar
 • Tüm şehirlerarası transferler
 • Panoramik Varadero, Havana ve Trinidad şehir turu
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Küba Vizesi 
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet ve servis

Tur Tarihleri & Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
17.06.2024Müsait1.849,00 $2.349,00 $1.849,00 $0 - 2 Yaş 399,00 $
2 - 12 Yaş 1.849,00 $
06.07.2024Müsait1.799,00 $2.299,00 $1.799,00 $0 - 2 Yaş 399,00 $
2 - 12 Yaş 1.799,00 $
28.09.2024Müsait1.799,00 $2.299,00 $1.799,00 $0 - 2 Yaş 399,00 $
2 - 12 Yaş 1.799,00 $
02.12.2024Müsait1.799,00 $2.299,00 $1.799,00 $0 - 2 Yaş 399,00 $
2 - 12 Yaş 1.799,00 $

Tur Notları

İptal Şartları

Vize Bilgileri

 

 

Tur Süresi

7 Gece 9 Gün

1.799,00 USD
'den itibaren

Konaklama

3* & 4* Oteller ve Trinidad’da Casa Konaklaması

Ulaşım

Uçak

Gezilecek Yerler

HAVANA – VARADERO - TRİNİDAD

Tur Hakkında

VARADERO’DA 4* OTELDE ALKOLLÜ HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA!

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Havana (HAV) – İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Trinidad’da Casa evlerinde 2 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 • Havana’da 3* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 • Varadero’da 4* otellerde 2 gece Alkollü Herşey Dahil konaklamalar
 • Tüm şehirlerarası transferler
 • Panoramik Varadero, Havana ve Trinidad şehir turu
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Küba Vizesi 
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet ve servis

Benzer Turlar

 Klasik Küba Turu THY ile (BB02)

Klasik Küba Turu THY ile (BB02)

4 - 5 * Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 8 Gece 9 Gün
1.299,00 EUR

HAVANA - TRİNİDAD - VARADERO
 Klasik Küba Turu Casa Konaklama THY ile (BB039)

Klasik Küba Turu Casa Konaklama THY ile (BB039)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
1.500,00 EUR

Havana-Varadero-Bellamar-Cienfuegos - Tatilin yıldızı sen ol!
Elegant Küba Ekstra Turlar Dahil THY ile 7 Gece (F0030)

Elegant Küba Ekstra Turlar Dahil THY ile 7 Gece (F0030)

4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
2.099,00 EUR

6 Öğle Yemeği + 3 Akşam Yemeği Dahil!
Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün (W0283)

Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün (W0283)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 8 Gece 10 Gün
3.099,00 USD

Küba Turu THY ile 7 Gece 9 Gün (W0282)

Küba Turu THY ile 7 Gece 9 Gün (W0282)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
1.499,00 EUR