Üye Girişi

Bir hesabınızmı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi 'ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Elegant Küba Ekstra Turlar Dahil THY ile 7 Gece (F0030)

Elegant Küba Ekstra Turlar Dahil THY ile 7 Gece (F0030)

7 Gece 8 Gün 4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama
Tur Tipi
Ulaşım
Uçak
Kalkış Şehri İstanbul
Fiyat Hesapla / Rezervasyon

Tur Süresi

7 Gece 8 Gün

2.099,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama

Ulaşım

Uçak

Gezilecek Yerler

HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD - SANTA CLARA – VARADERO

Tur Hakkında

6 Öğle Yemeği + 3 Akşam Yemeği Dahil!

Elegant Küba Ekstra Turlar Dahil THY ile 7 Gece (F0030)

Uçuş Bilgileri :

***TK183 IST HAV 0230 0725
***TK183 HAV IST 0900 0930*
09 NİSAN & 30 NİSAN,
***TK195 IST HAV 0200 0730
***TK195 HAV IST 0855 0845*
20 TEMMUZ
***TK183 IST HAV 0200 0730

***TK183 HAV IST 0855 0845*
4, 14 , 16 Aralık
***TK 183 ISTHAV 0210 0715
**TK 183 HAVIST 0840 0855*
11 Kasım
***TK 183 ISTHAV 0210 0815
***TK 183 HAVIST 0840 0855*

Konaklama Bilgileri :

5* Hotel Nacional de Cuba vb.
4* Memories del mar Trinidad 
vb. 

5* Melia Peninsula All vb.

“Karayipler’in incisi” olarak anılan Küba; farklı kültürü, egzotik doğası ve şarkılara konu olmuş tarihi ile en çok gidilmek istenen ülkelerin başında geliyor. Komünizmin son kalesi olarak ayakta duruyor olmasının da bunda etkisi büyük. Bir yanda Fidel Castro ve Che Guevara’ya bağlılık yeminlerini ederek güne başlayan çocuklar, diğer tarafta Karayipler’in turkuaz sahilleri... Küba seyahatinde gerek kültürel gerek görsel zenginliklerin ardı arkası kesilmiyor.

Mümkün mertebe özüne sadık kalan ama günümüz dünyasına da ayak uydurmaktan geri durmayan Küba’nın başkenti Havana, adanın en çok turist çeken bölgesi. Puslu tarihinin ağırlığına kafa tutarcasına müzik ve dansla beslenen ve hala sokaklarında devrim ruhunu hissettiren başkentten başka Küba’da görülmeyi hak eden daha birçok yer var. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde kendine yer bulan devasa tütün tarlalarıyla Vinales, uzun kumsalları ve kahve üreticileriyle nam salmış Trinidad, Fidel Castro’nun 1959 yılında devrimi ilan ettiği şehir olan Santiago de Cuba, bölgenin deniz ve güneş tatilinde en popüler destinasyonu Varadero, Che’nin şehri olarak bilinen Santa Clara bunlardan bazıları.

 

Tur Programı Tümünü Göster

1. Gün İSTANBUL – HAVANA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce (uçuştan 1 gün önce) buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2. Gün HAVANA

Havana’ya varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde ve serbest zaman.

3. Gün HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio & Indian Cave turu için otelden hareket. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

4. Gün HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Devrim İzlerinde Havana Turu için otelden hareket. Bu turumuza 1958 yılının sonundan Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

5. Gün HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Ernest Hemingway Turu. 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in, Havana’ya 20 dakika uzaklıktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz’i yazdığı ve öğle yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. “Çanlar Kimin için Çalıyor” romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

6. Gün HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Her şey dahil konaklama otelimizde.

7. Gün TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Varadero’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Her şey dâhil konaklama otelimizde.

8. Gün VARADERO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dilerseniz Vardero’nun muhteşem plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilir veya her şey dahil konaklama yapacağımız otelimizde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

9. Gün VARADERO – HAVANA – İSTANBUL

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberinizin bildireceği saatte Havana havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün İSTANBUL

Yerel saat ile İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Devrim Müzesi + Che Guevara’nın evi + Ernest Hemingway müzesi +

Lokal Rehberler: Kişi başı 130 €
***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) - Havana(HAV) gidiş, Havana(HAV) - İstanbul(IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 gece Havana’da 5*otelde oda kahvaltı konaklama
 • 1 gece Trinidad’da 4*otelde herşey dahil konaklama
 • 2 gece Varadero’da 5*otelde herşey dahil konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio & Indian Cave turu
 • Öğle Yemekli Devrim izlerinde Havana şehir turu
 • Öğle Yemekli Ernest Hemingway Turu
 • Öğle Yemekli Cienfuegos şehir turu
 • Öğle Yemekli Santa Clara turu
 • Trinidad şehir turu
 • 6 öğle yemeği & 3 akşam yemeği
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri
 • Otel vergileri
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası
 • İç hat bağlantı bileti
 • Küba vize ücreti, servis bedeli (65 EUR)
 • Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri girişleri 
 • Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı 
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri: Devrim Müzesi + Che Guevara’nın evi + Ernest Hemingway  müzesi Lokal Rehberler:  Kişi başı 110 € Tur esnasında rehberimize ödenecektir.

Tur Tarihleri & Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
30.04.2024Müsait2.899,00 €3.349,00 €2.899,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.899,00 €
25.05.2024Müsait2.249,00 €2.749,00 €2.249,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.249,00 €
12.06.2024Müsait2.199,00 €2.699,00 €2.199,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.199,00 €
29.06.2024Müsait2.149,00 €2.649,00 €2.149,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.149,00 €
13.07.2024Müsait2.199,00 €2.699,00 €2.199,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.199,00 €
20.07.2024Müsait2.149,00 €2.649,00 €2.149,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.149,00 €
03.08.2024Müsait2.149,00 €2.649,00 €2.149,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.149,00 €
10.08.2024Müsait2.149,00 €2.649,00 €2.149,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.149,00 €
21.09.2024Müsait2.199,00 €2.699,00 €2.199,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.199,00 €
19.10.2024Müsait2.099,00 €2.599,00 €2.099,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.099,00 €
26.10.2024Müsait2.099,00 €2.599,00 €2.099,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.099,00 €
11.11.2024Müsait2.299,00 €2.799,00 €2.299,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.299,00 €
16.11.2024Müsait2.199,00 €2.699,00 €2.199,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.199,00 €
04.12.2024Müsait2.099,00 €2.599,00 €2.099,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.099,00 €
16.12.2024Müsait2.149,00 €2.649,00 €2.149,00 €0 - 2 Yaş 499,00 €
2 - 12 Yaş 2.149,00 €

Tur Notları

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Tur Süresi

7 Gece 8 Gün

2.099,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama

Ulaşım

Uçak

Gezilecek Yerler

HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD - SANTA CLARA – VARADERO

Tur Hakkında

6 Öğle Yemeği + 3 Akşam Yemeği Dahil!

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) - Havana(HAV) gidiş, Havana(HAV) - İstanbul(IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 gece Havana’da 5*otelde oda kahvaltı konaklama
 • 1 gece Trinidad’da 4*otelde herşey dahil konaklama
 • 2 gece Varadero’da 5*otelde herşey dahil konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio & Indian Cave turu
 • Öğle Yemekli Devrim izlerinde Havana şehir turu
 • Öğle Yemekli Ernest Hemingway Turu
 • Öğle Yemekli Cienfuegos şehir turu
 • Öğle Yemekli Santa Clara turu
 • Trinidad şehir turu
 • 6 öğle yemeği & 3 akşam yemeği
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri
 • Otel vergileri
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası
 • İç hat bağlantı bileti
 • Küba vize ücreti, servis bedeli (65 EUR)
 • Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri girişleri 
 • Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı 
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri: Devrim Müzesi + Che Guevara’nın evi + Ernest Hemingway  müzesi Lokal Rehberler:  Kişi başı 110 € Tur esnasında rehberimize ödenecektir.

Benzer Turlar

 Klasik Küba Turu THY ile (BB02)

Klasik Küba Turu THY ile (BB02)

4 - 5 * Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 8 Gece 9 Gün
1.299,00 EUR

HAVANA - TRİNİDAD - VARADERO
 Klasik Küba Turu Casa Konaklama THY ile (BB039)

Klasik Küba Turu Casa Konaklama THY ile (BB039)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
1.500,00 EUR

Havana-Varadero-Bellamar-Cienfuegos - Tatilin yıldızı sen ol!
Büyük Küba Turu THY ile 7 Gece Varadero, Trinidad Ve Havana Şehir Turları Dahil (T0047)

Büyük Küba Turu THY ile 7 Gece Varadero, Trinidad Ve Havana Şehir Turları Dahil (T0047)

3* & 4* Oteller ve Trinidad’da Casa Konaklaması 7 Gece 9 Gün
1.799,00 USD

VARADERO’DA 4* OTELDE ALKOLLÜ HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA!
Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün (W0283)

Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün (W0283)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 8 Gece 10 Gün
3.099,00 USD

Küba Turu THY ile 7 Gece 9 Gün (W0282)

Küba Turu THY ile 7 Gece 9 Gün (W0282)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
1.499,00 EUR